//رقابت قزل‌آلا با تیلاپیا ی وارداتی در شب یلدا

رقابت قزل‌آلا با تیلاپیا ی وارداتی در شب یلدا

تیلاپیاگرچه گشت‌وگذار در بازار ماهی نشان می‌دهد قزل‌آلای پرورشی بیشترین سهم را در سفره شام شب یلدا دارد ولی این بازار در سال‌های اخیر یک رقیب وارداتی هم به مردم عرضه کرده که اتفاقا به مزاج خیلی‌ها خوش آمده است.
تیلاپیا با وجود حرف و حدیث‌های غیرمستندی که درباره‌‍اش وجود دارد جای پای خودش را در بازار ماهی و سفره مردم باز کرده و امسال هم رقابت تنگاتنگی با قزل‌آلای پرورشی برای تسخیر سفره یلدا دارد.
قیمت ماهی در شب یلدا تغییر نمی‌کند
مردم وقتی برای خرید ماهی به بازار می‌آیند نخستین نکته‌ای که مدنظر دارند سلامتی و بهداشت این کالاست و بعد از آن، به قیمت توجه می‌کنند. ماهی‌های پرمصرفی که در بازار بیشترین تقاضا را به خود جلب می‌کند، عبارتند از: شیرجنوب، کپور، شیر نیزه‌ای، سفید پرورشی (آمور جنوب)، آزاد دزفولی، هامور جنوب، حلوا و صد البته قزل‌آلا و تیلاپیا. به گفته مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی ‌قیمت انواع ماهی در یک ماه اخیر به دلیل کاهش دما و افزایش تقاضا روبه‌افزایش گذاشته ولی این افزایش منطقی بوده و جهش قابل توجهی نداشته است. یوسف‌خانی درباره وضعیت فروش ماهی در بازار شب یلدا به «کسب‌وکار» می‌گوید: شب یلدا، بازار ماهی با افزایش تقاضای حدود 30 تا 40 درصدی مواجه می‌شود که از قبل تمهیدات و ذخیره برای تامین افزایش تقاضا انجام شده، بنابراین کمبود و به تبع آن گرانی در بازار ایجاد نمی‌شود. وی با بیان اینکه قیمت انواع ماهی در بازار نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است، قیمت برخی از پرمصرف‌های بازار را به این شرح اعلام کرد: شیرجنوب ۲۳ هزارتومان، کپور ۱۲ هزارتومان، قزل‌آلا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر نیزه‌ای ۱۴ هزارتومان، تیلاپیا ۱۹ هزارتومان و سفید پرورشی (آمور جنوب) ۱۴ هزارتومان است. به گفته یوسف‌خانی نرخ ماهی آزاد دزفولی ۱۰ هزارتومان، هامور جنوب ۱۹ هزارتومان و حلوا سیاه نیز ۲۴ هزارتومان است.
۱۳۹۵-۹-۳۰ ۱۳:۰۶:۲۴ +۰۰:۰۰۳۰ام آذر, ۱۳۹۵|
avatar
   
اشاره به موضوع