//تولید ماهی تیلاپیا در قزوین

تولید ماهی تیلاپیا در قزوین

tilapiafish.ir-3626

با توجه به وضع اقتصادی کشور و جلوگیری خروج ارز لازم است تولید داخل افزایش یابد  از این رو مجوز تولید ماهی تیلاپیا در شهر های مرکزی  یکی از راهکارهایی است که می تواند در این راستا قدم بردارد

ایرج رحمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاقه مندان به سرمایه گذاری در این زمینه می توانند به اداره امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی قزوین مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: پرورش این نوع ماهی در استخر و جدا از آبهای آزاد انجام می شود.
رحمانی همچنین گفت: در حال بررسی و شناسایی مکان های مناسب برای توسعه پرورش ماهیان خوراکی در رودخانه شاهرود نیز هستیم.
این مسئول یادآور شد: در حال حاضر ماهیان خوراکی کپور، قزل آلا و خاویاری در استان قزوین مجوز تولید و پرورش دارند.
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قزوین همچنین با اشاره به فواید غذایی ماهی و انرژی سرشار آن، یادآور شد: سرانه مصرف ماهی طی سال های گذشته در استان افزایش یافته است اما هنوز تا رسیدن به میانگین مصرف جهانی فاصله داریم.
ماهی پرورشی تیلاپیا به مراقبت های زیادی نیاز نداشته و با رژیم‌غذایی که از سبزیجات ارزان‌قیمت تامین می‌شود سریع رشد می کند.
این ویژگی‌های تیلا‌پیا سبب شده است این محصول غذایی کاملا مقرون ‌به ‌صرفه شده و به ‌راحتی با سایر غذاهای دریایی رقابت کند.

با توجه به حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاوتی گمان می رود پرورش ماهی تیلاپیا به زودی در سایر شهر های مرکزی اتفاق می افتد و کمک شایانی به اقتصاد کشور و جلوگیری از خروج ارز خواهد کرد

منبع : ایرنا

2018-08-26T13:09:24+04:3026th آگوست, 2018|
avatar
   
اشاره به موضوع