//راه اندازی شهرک‌های شیلاتی پرورش ماهی تیلاپیا در استان یزد

راه اندازی شهرک‌های شیلاتی پرورش ماهی تیلاپیا در استان یزد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، برای ایجاد و توسعه شهرک‌های شیلاتی پرورش ماهی تیلاپیا در استان یزد اعلام آمادگی کرد.
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی‌اشرف منصوری در جلسه ستاد راهبری توسعه شهرک‌های کشاورزی و اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار کرد: با توجه به اخذ مجوز زیست‌محیطی مبنی بر تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا توسط استاندار یزد، شرکت شهرک‌های کشاورزی برای ایجاد و توسعه شهرک‌های شیلاتی پرورش تیلاپیا آمادگی دارد.

وی افزود: تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا که دارای ویژگی‌هایی همچون نیاز آبی کم، قابلیت رشد و تکثیر خیلی سریع، تغذیه ارزان، تراکم‌پذیری بالا در حجم و هزینه‌ تولید پایین و قابلیت ذخیره ارزی بالا در جلوگیری از واردات است که یکی از محورهای مورد بررسی ستاد اقتصاد مقاومتی بود.

ماهی تیلاپیا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و افزایش نرخ بیکاری و در جهت چاره‌اندیشی برای مقوله کم‌آبی، اشتغال و رونق صادرات، گفت: راهی جز حرکت به سمت کشاورزی مدرن در قالب ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی با بهره‌گیری از دانش روز دنیا نیست.

وی پس از تشریح برنامه‌های شرکت و اهداف برنامه ششم توسعه اظهار داشت: بیشترین رشد توسعه گلخانه‌ها با همت و تلاش وزیر جهاد کشاورزی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با افزایش سطح کشت‌های گلخانه‌ای از ۸ هزار هکتار به بیش از ۱۳ هزار هکتار در کشور اتفاق افتاده است.

این مسئول با تقدیر از مسئولان استان یزد، هیدرومدول آب مصرفی در برخی واحدهای گلخانه‌ای استان یزد را در حد نرم جهانی و حتی پایین‌تر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه در استان با توجه به بررسی رویکردها توجه به اهمیت آب کاملاً محسوس است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی با رسالت افزایش بهره‌وری از منابع و تمرکز بر توسعه فعالیت‌های گلخانه‌ای و شیلاتی کشور، ۴۰ پهنه با سطح ۳ هزار هکتار را در استان برای مقابله با چالش‌های کم‌آبی، اشتغال، معیشت و رونق اقتصادی امکان‌سنجی کرده است که در صورت حمایت استانداری و سایر مسئولان کارسازی خواهد شد.

۱۳۹۷-۸-۱۳ ۱۱:۴۳:۰۸ +۰۰:۰۰۱۳ام آبان, ۱۳۹۷|Tags: , |
avatar
   
اشاره به موضوع