اشتغال زایی با پرورش تیلاپیا

imagestilapia-fishبه گزارش بافق نیوز؛ حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در همایش ملی تیلاپیا به ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شهرستان بافق اشاره کرد و گفت: شیخ محمدتقی بافقی، مرادی و وحشی بافقی از مفاخر فرهنگی و سیاسی این شهرستان هستند.

امام جمعه بافق همچنین با اشاره به ذخایر ارزشمند معادن بافق یادآور شد: با این وجود تعداد بیکاران این شهرستان رو به افزایش است زیرا شرکت‌های بخش خصوصی که در معادن این منطقه کار می‌کنند، همواره نیروی ثابت را از شهرهای دیگر با خود می‌آورند.

وی به بحث زیست محیطی پرورش ماهی تیلاپیا هم اشاره کرد و افزود: اگر این گونه آبزی اجازه تکثیر و پرورش داشته باشد، ده‌ها شغل ایجاد می‌شود.

رئیس مرکز ملی تحقیقات شیلات آب‌های شور بافق نیز در این گردهمایی با بیان اینکه تکنولوژی تکثیر آبزیان در این مرکز در حال اجراست، خاطرنشان کرد: تیلاپیا بیش از ۱۰۰ گونه دارد و کاربرد آن ها بسیار مثبت است.

نسرین مشایی اظهار داشت: همه گونه‌های این ماهی حفاظت و مراقبت از بچه‌های خود را بر عهده دارند و گونه ماده این ماهی پس از انجام تخم‌ریزی، تخم‌ها را به مدت دو هفته در دهان خود نگهداری می‌کند تا آنها آماده تکثیر شوند و در این مدت گونه ماده که دهان خود را از تخم‌ها پر کرده است، تغذیه نمی‌کند.

مشایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ۱۴ مقاله به این همایش وارد شده که ۱۰ مقاله در قالب سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه می‌شود.

در این همایش جمعی از اساتید دانشگاه‌ها، متخصصان، پژوهشگران، محققان، اندیشمندان، مقامات ارشد شیلات کشور و استان یزد، مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

باید خاطر نشان کرد که پرورش تیلاپیا در کشور در این اوضاع اقتصادی باعث رکود از بیکاری و باعث اشتغال زایی بسیاری از جوانان خواهد شد

Save

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE
error: Content is protected !!